Do mbeteni pa fjalë/ Kjo recetë që përdotet nga femrat mbi 25-vjec do t’ua heqë rrudhat brenda natës

Do mbeteni pa fjalë/ Kjo recetë që përdotet nga femrat mbi 25-vjec do t’ua heqë rrudhat brenda natës

Do mbeteni pa fjalë/ Kjo recetë që përdotet nga femrat mbi 25-vjec do t’ua heqë rrudhat brenda natës

Siç raportohet nga DEJ, plakja e lëkurës është një proces kompleks biologjik i ndikuar nga një kombinim faktorësh, siç janë gjenetika, metabolizmi, hor monet, toksinat etj.

Këta faktorë së bashku sjellin ndryshime progresive në çdo shtresë të lëkurës, si dhe ndryshime në paraqitjen e lëkurës, sidomos në zona të lëkurës të ekspozuara ndaj diellit. Ruajeni qe ta keni gjithmone receten.Sidoqoftë, ekziston një lloj kremi natyral, nëpërmjet të cilit mund të reduktohen ndjeshëm rrudhat në fytyrë, së bashku me rrathët poshtë syve, që shihen shpeshherë si një problem nga femrat.Çfarë ju duhet?

Përbërësit:

10 pika vaj esencial me temjan

1 gotë çaji xhel të aloe vera

1 gotë çaji gjalpë shea të pa rafinuar

1 gotë çaji vaj kokosi

½ e lugës së çajit vitaminë E

Udhëzimet:

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku në një tas të vogël

Nëse është e nevojshme, ju mund ta ngrohni lehtë vajin e sheas dhe vajin e kokosit në një tigan të vogël, pastaj të shtoni pjesën tjetër të përbërësve në mënyrë që të përzihet lehtë.

Sapo të përzihet mirë, transferoje pastën në një kavanoz xhami.

Përdoreni çdo mëngjes dhe natë rreth syve dhe në pjesët e rrudhave, ju lutemi na ndihmoni që të mirmbajmë faqen vetëm duke shtypur(mbi foton) që ndodhet më poshtë. Faleminderit për mirkuptimin SHQIPE

Leave a Reply