Dalin detajet që ta këpusin shpirtin/ Ja përse e ho dhi në kosh foshnjën e saj nëna shqiptare

Dalin detajet që ta këpusin shpirtin/ Ja përse e ho dhi në kosh foshnjën e saj nëna shqiptare

Dalin detajet që ta këpusin shpirtin/ Ja përse e ho dhi në kosh foshnjën e saj nëna shqiptare

Një fëmijë prematurë i paj.etë është br.aktisur në një k azan plehrash në kryeqytet në zonën e Ali Demit, pranë ish-markatës së vjetër.

Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se foshnja i paj/etë, i se.ksit mashkull i përket një gruaje nga Tepelena, e cila nuk kishte para për agjensitë fu.nerale dhe e ho.dhi në kazan. For/cat policore kanë mbërritur në maternitetin e ri për të hetuar rreth kësaj çështje. Policia njofton se ka nisur het ime për identifikimin dhe shoqërimin e personit që e hodhi në kosh foshnjen e paj.etë.

Informacion paraprak: Në lagjen “Ali Demi”, mbrapa ish-markatës së vjetër, në koshin e mbeturinave është gjetur pa shenja je.te një foshnje i gjinisë mashkullore. Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijojnë punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe shoqërimin e shtetasit/es që ka he dhur në kosh foshnjën.

Një qytetar ka njoftuar sallën operative të DVP Tiranë se në lagjen “Ali Demi”, mbrapa ish-markatës së vjetër në një kazan mbeturinash, është gjetur një foshnje pa jete. Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e poli cisë dhe ambulanca.

Foshnja e paj etë është transportuar në m or g për veprime të mëtejshme. Nuk dihet koha kur ka lindur pasi ishte mbyllur në kuti kartoni.

Leave a Reply