Çdo natë para gjumit, pije këtë lëng dhe do largoni gjithçka nga barku, shkrin gjithë yndyrën, do t’ju heqi kilet e tepërta fare nga trupi

Gjatë fazës së karantinës, shumica prej nesh kanë fituar ca kile të tepërta që kanë nevojë të hiqen pasi jemi përballë sezonit të plazhit.

Kilet nuk mund të thuhen shqet ësim për meshkujt, por për femrat janë si një gjë e tepërt ndaj dhe ato kërkojnë shumë mënyra për t’i hequr qafe sa më parë.

Tani është pak vështirë të ndjekësh metodën e palestrës, pasi janë ende të mbyllura, ndaj dhe na duhet t’i besojmë një diete ose një pijeje për të shpresuar se do të largojmë sa më parë ato kilet shtesë që po na peshojnë në trup.

Shumica kanë tentuar çajra të ndryshëm apo produkte herbale, por deri tani në një sondazh të bërë në internet ka rezultuar se edhe pse mundimi ka qenë i madh, sërish kilet janë në vend numëro dhe nuk kanë ndërmend të ikin.

Për këtë arsye në këtë artikull kemi vendosur t’ju prezantojmë me një pije fantastike e cila është provuar që dj eg yndyrën e tepërt dhe lehtëson trupin nga ato kilet që po na bëhen barrë.

Këtë pije duhet ta përgatisni në shtëpi, përgatitja është mjaft e lehtë dhe duhet me çdo kusht që ta konsumoni para se të flini në darkë.

Arsyeja është mjaft e thjeshtë për t’u kuptuar. Konsumimi gjatë natës i kësaj pije bën që kur ju të jeni në gjumë, yndrynat e tepërta dhe dhjami me tepricë në trup të nisë të shkrihet ndaj dhe ju do të ndiheni shumë herë më të lehta pasi ndihmon dhe në procesin e tretjes.

E dini se disa gra që përdorën këtë formulë, në mëngjes kanë deklaruar se janë zgjuar me barkun e sheshtë?

Tani është koha që t’ju tregojmë metodën se si ta përgatisni dhe se si ta konsumoni këtë pije.
Ju duhet:

Shkopinj kanellë / 1 copë

Uthull / 1 lugë gjelle

Majdanoz / pak gjethe

Limon / 1 kokërr

Mjaltë ose pluhur xhenxhefil / 1 lugë gjelle

Ujë vetëm gjysmë litër

Tashmë është koha ta përgatisim, ndaj dhe ndiqni hapat e mëposhtëm:
Përgatitja e kësaj pije është shumë e lehtë dhe nuk zgjat shumë.

Si fillim, ne do të derdhim ujin në një tenxhere dhe do ta vlojmë atë.

Kur të arrijë pikën e vlimit, le të shtojmë përbërësit e tjerë.

Duhet ta përzieni për një kohë të arsyeshme, të fikni sobën dhe ta lini lëngun të ftohet.

Së fundi, filtroni përzierjen dhe vendoseni në një enë me një kapak.

Çdo natë para se të shkoni për të fjetur, pini një filxhan të kësaj pije të vërtetuar me një efekt mjaft dobësues.

Leave a Reply