Bekuar qoftë/ Një plakë e vjetër më tregoi këtë recetë, sot jam në këmbë falë saj, ja si ta bëni edhe ju

Bekuar qoftë/ Një plakë e vjetër më tregoi këtë recetë, sot jam në këmbë falë saj, ja si ta bëni edhe ju

Bekuar qoftë/ Një plakë e vjetër më tregoi këtë recetë, sot jam në këmbë falë saj, ja si ta bëni edhe ju

Këmbët janë padyshim një ndër pjesët më të rëndësishme të trupit. Prob. lemet me të janë të zakonshme dhe shpesh dhimbja e tyre bëhet shumë e rrez. ikshme. Ajo mund t’ju pengojë të ndiqni proceset dhe aktivitetet jetësore të përditshmërisë tuaj. Por, ju nuk keni pse të vuani më nga dhimbja e tyre. Mund ta eli. minoni atë shumë thjeshtë me këtë recetë.Ju duhen: 1patëllxhan mesatar, 1 litër ujë. Udhëzime: Lani patëllxhanin, prejeni në feta dhe hidhini në një enë me ujë të valuar. Më pas largojini fetat e patëllxhanëve pasi uji është ftohur. Hidhni 760 ml të këtij lëngu në një enë të pastër dhe vendoseni në frigorifer.

Në 250 ml të lëngut, shtoni 50 ml vaj ulliri dhe vendoseni në frigorifer. Pijeni këtë përzierje çdo mëngjes.
Para drekës dhe darkës pini poashtu nga 250 ml nga lëngu i patëllxhanit. Sipas gruas që e përdori, vetëm pas 10 ditësh nuk do të ndjeni më asnjë lloj dhimbjeje në këmbët tuaja, do t’iu luteshim te na ndihmonit te mirmbajme faqen vetem duke shtypur(mbi foton ose mbi videon) qe ndodhet me poshte . Faleminderit per mirkuptimin SHQIPE .

Leave a Reply