Aspirinë, Mjaltë Dhe Kos – Ju Tregoj Kurën Ideale Për Fytyrën Tuaj (RECETA)

Aspirinë, mjaltë dhe kos – ju tregoj kurën ideale për fytyrën tuaj

Përdorimi i kremrave hidratues mund të riparojnë lëkurën e dëmttuaar dhe të zvogëlojnë shfaqjen e rrudhave, por shumica dërrmmuesee e tyre mund të kenë përbërës të dëmmshëm për shëndetin. Për këtë arsye, këshillohet përdorimi i metodave natyrale, që përveçse janë më të lira, nuk shkaktoojnë efeektte annësoree.

Një ndër përbërësit që bën mrekulli për fytyrën është aspirina, me të cilën mund të përgatisni një krem që eliminon papërsoosshmëriitë e fytyrës.

Aspirina ka një përbërje shumë të veçantë sepse përveç që është analgjeziiku më i zakonshëm, depërton shpejt në poret dhe lufttonn shkaaqet e rrudhave, njollave dhe puçrrave.

Thërrmoni 5 tableta aspirina, shtoni 4 lugë mjaltë dhe një lugë gjelle kos natyral. Para aplikimit, duhet ta lani fytyrën me ujë të ngrohtë që poret të hapen dhe lëkura të thithë të gjitha lëndët ushqyese.

Ky trajtim duhet të ndiqet në mënyrë rigoroze për 3 javë çdo natë para gjumit.

error: Alert: Content is protected !!