TORTÈ MARCIPAN

Perberesit:
-4ve

-12 luge sheqer

-12 luge vaj

-12 luge qumesht

-12 luge miell

-4 luge kakao+1pluhur paste(pecive)

Sherbeti:

-1/2 liter qumesht 10 luge sheqer 1 pavllake(shmant) 2 luge eurokrem

Udhëzimet: Perzihen te gjith perbersit dhe piqet ne temperature 200 grade per 15 minuta.Pastaj i qitet sherbeti i ftohet ngadale derisa ta pij krejt qumshtin.Pastaj lihet…

Leave a Reply