4 Arsye Pse Duhet Të Hani Sa Më Shpesh Brokoli Këtë Sezon

4 arsye pse duhet të hani sa më shpesh brokoli këtë sezon

Brokoli është një anëtar i familjes së lakrës, me një kreshtë lulesh të ngrënshme. Derivon nga fjala broccolo- që do të thotë kreshtë e lulëzuar e një lakre dhe ka një numër të madh përfitimesh shëndetësore.

Antii-inflammaciion

Brrokoli është i pasur me veti antii-inflammatoree. Ai përmban kaempferol, një flavonoid që merret me përgjigjen inflammatoree të trupit. Brokoli gjithashtu përmban sulforafaan, një përbërës që parandalon shkattërrimiin e kërcit në nyje, duke parandaluar kështu problemet muskulore-skeletoree si artriti. Brokoli gjithashtu është i dobishëm për ata që vuaajnnë nga alergjia dhe gjendje të tjera antii-inflammatoree. Kaempfrol është gjetur edhe në kushërinjtë e brokolit si lakra, gjithashtu edhe tek rrushi, luleshtrydhet dhe domatet.

Përmirëson tretjen

Brokoli ndihmon në ushqyerjen e shëndetshme pasi përmban fibra, duke pasur parasysh që është pjesë e grupit të perimeve. Në një porcion brokoli gjenden dy gramë fibra dhe vetëm 30 kalori që do të thotë se ju mund të ndiheni të ngopur pas një vakti me borkol. Sipas një studimi të Departamentit të Bujqësisë në Shtetet e Bashkuaa, njerëzit që konsumonin 24 gram fibra në ditë. Fibrat ndihmojnë trupin të largojë tokksinaat e dëmshmme dhe kimiikateet, ndihmon në procesin e tretjes duke parandaluar kapsllëkun dhe divertiikuloozën.

Shëndeti i zemrës

Zemra gjithashtu përfiton nga dobitë e brokolit. Sipas The Journal of Agricultural and Food Chemistry, kjo perime aktivizon prodhimin e një kimiikatti të quajtur thioredoxiin, i cili ndihmon në parandalimin e dëmttimiit të qelizave të zemrës. Kjo substancë parandalon nekkrozën e shpejtë të indeve për shkak të furnizimit të reduktuar me oksigjen. Gjtiashtu brokoli përmban acid glutamik, një lloj amiinoaciidi që ndihmon uljen e presiionit të lartë të gj akut.

Antii-kannceer

Një tjetë veti e fuqishme e bronkolit është aftësia e tij për të lufttuaar kannceriin. Kjo perime është një burim i shkëlqyer i kimiikateeve të quajtura izothiiocyanatees, të cilat kopjojnë prodhimin e substancave të trupit që ndihmojnë lufttimiin e kannceriit. Studimet kanë treguar se brokoli mund të ndihmojnë në zvogëlimin e rreziikutt të kannceriit të zorrës së trashë, fshikëzës, prostatës, kannceriit të vezoreve dhe kannceriit të gjirit. Ky i fundit gjithashtu parandalohet nga substanca e quajtur sulforaafan. Kjo perime me shumë gjasa mund të parandalojë kannceriin e zorrës së trashë për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminës K. Duhet gjithashtu të theksohet se brokoli duhet të gatuhet lehtë, për tre deri rreth pesë minuta, në mënyrë që substancat e tij antii-kanncerogjeene të mos shkattërroheen.

Një recetë e thjeshtë:

Supa e brokolit është një nga recetat që mund të shijoni duke mbajtur trupin të shëndetshëm. Një recetë e thjeshtë e saj kërkon disa përbërës si: 900 gr brokoli, një qepë të vogël, një karotë të vogël, një kërcell selino, një lugë gjelle vaj ulliri, bordo perimesh, një lugë gjelle salcë soje, një fletë dafine dhe katë lugë gjelle pana. Në tiganin e nxehur shtoni qepën e grirë, karotën dhe selinon ë e grirë derisa të zbuten. Më pas shtoni bokolin e copëtuar. Shtoni salcën e sojës dhe fletën e dafinës, shtoni brodon dhe lëreni të ziejë për 15-30 minuta. Më pas shtojeni në blender ose procesor ushqimi dhe frulojeni derisa të bëhet një masë kremoze. Më pas rikthejeni në tenxhere dhe shtoni panën.

error: Alert: Content is protected !!