Pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit, kurorëzohet në martesë me maska çifti shqiptar (VIDEO)

Pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit, kurorëzohet në martesë me maska çifti shqiptar (VIDEO)March 16th, 7:20pmMarch 16th, 7:20pmadminAKTUALITETENjë çift shqiptar në Kosovë ka kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë. Përhapja e koronavirusit nuk e ka ndaluar aspak këtë çift në planet e tyre për t’u celebruar.Në setin fotografik të dasmës, nga Agon Gjinofci, çifti shfaqen të veshur nuse e dhëndër dhe me maska.Fotot dhe video menjëherë kanë tërhequr vëmendjen pasi mund të themi se ky është çifti i parë shqiptar që martohet në këtë periudhë që po kalon Shqipëria, Kosova e shumë shtete të prekura nga Covid-19.JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading

22 vjeçarja nuk i “trembet” kronavirusit, lëpin bidenë e tualetit

22 vjeçarja nuk i “trembet” kronavirusit, lëpin bidenë e tualetitMarch 16th, 7:47pmMarch 16th, 7:47pmadminAKTUALITETE“Higjena”, “lani duart”, “qëndroni në shtëpi” “mbani distancë nga njëri-tjetri”, këto janë disa nga këshillat që po dëgjohen gjerësisht këto kohë, për të minimizuar në këtë mënyrë përhapjen e koronavirusit të ri. Mirëpo, një vajzë 22 vjeçare në Miami, ka injoruar këto rregulla dhe është parë duke lëpirë një mbajtëse tualeti, shkruajnë mediat e huaja. Ava Louise nga Miami i SHBA-ve, është kritikuar ashpër nga përdoruesit e rrjeteve sociale, për shkak të një video që ajo kishte postuar në aplikacionin “Tik Tok”, për të cilën ajo pretendon se është bërë si pjesë ë një “sfide për koronavirusin” JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading

Dritë shprese vjen nga Kina/ Cilësuar si origjina e koronavirusit, disa qytete hapin shkollat (Video)

Dritë shprese vjen nga Kina/ Cilësuar si origjina e koronavirusit, disa qytete hapin shkollat (Video)March 16th, 8:03pmMarch 16th, 8:03pmadminAKTUALITETEKina është cilësuar si origjina e koronavirusit të ri, e cila po alarmon tërë globin. Por vendi aziatik duket se ia ka hedh paq kësaj situate kaotike dhe gjendja po i rikthehet dalë ngadalë normalitetit. Pamjet që vijnë nga Kina janë mjaft shpresëdhënëse, së fundmi raportohet se në provincën Guizhou në jugperëndim të Kinës, fëmijët kanë filluar të frekuentojnë shkollat, shkruajnë mediat e huaja.JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading

I bur gosuri vë kukullën në krevat, kapërcen murin dhe arr atiset me të dashurën (Video)

I bur gosuri vë kukullën në krevat, kapërcen murin dhe arr atiset me të dashurën (Video)March 16th, 9:16pmMarch 16th, 9:16pmadminAKTUALITETENjë i dëbuar për grabitje të ar matosur është ar ratisur nga bu rgu duke krijuar një kukull që e vendosi në krevat për t’u dukur se po flinte, para se të ngjitej në një mur e ta kërcente për t’u larguar me makinën e të dashurës. Rojet vunë re mungesën e 30 vjeçarit Luke Harvey, vetëm kur bënë kontrollin e fundit të natës në bu rgun e Sudbury në Britani, shtatorin e kaluar.JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading

Spanja është në karantinë, por ky trajner mahnit botën me gjestin e tij (VIDEO)

Spanja është në karantinë, por ky trajner mahnit botën me gjestin e tij (VIDEO)March 16th, 9:59pmMarch 16th, 9:59pmadminAKTUALITETEQytetarët spanjollë ndodhen në karantinë për shkak të koronavirusit, por kjo pandemi nuk i ka ndalur ata të ushtrojnë. Të shtunën, spanjollët u informuan se do të karantinohen dhe se duhet të mbyllen në shtëpitë e tyre për të parandaluar përhapjen e virusit. Njerëzit lejohen të dalin jashtë vetëm për të blerë ushqim, për të shkuar në punë, në spital ose për arsye tjera urgjente.JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading

Gruaja e dia gnostikuar me Koronavirus shkon nga Amerika për t’u shëruar në Kinë (Video)

Gruaja e dia gnostikuar me Koronavirus shkon nga Amerika për t’u shëruar në Kinë (Video)March 16th, 11:14pmMarch 16th, 11:14pmadminAKTUALITETENjë grua ka arritur t’ia hedhë kontrollit të ushtuar në aeroport dhe ka fluturuar nga Los Angeles për në Pekin, për të trajtuar koronavirusin e ri, shkruajnë mediat e huaja. Gruaja me origjinë kineze, e cila jeton prej vitesh në SHBA së basku me familjen, pretendon se tre teste të kryera për COVID-19 kishin rezultuar negative në Amerikë dhe vetëm pas kontrolleve në Pekin, rezultoi se ajo ishte mbartëse e virusit famëkeq. hаре раmјеn mëроѕhtë dhe ѕhiкоје tê рlоtë.
Continue reading