Home » Archive by category LAJM

VIDEO / Milaim Zeka: Albin Kurti duhet menjehere te jape doreheqje , kjo eshte arsyeja..

VIDEO / Milaim Zeka: Albin Kurti duhet menjehere te jape doreheqje , kjo eshte arsyeja..March 18th, 9:04pmMarch 18th, 9:04pmadminAKTUALITETEIsh-deputeti i Kosovës, Milaim Zeka, tha se ka informata të sakta se ka një javë që kur kryeministri Albin Kurti është bindur se kjo Qeveri duhet shkarkuar.“Ka minimum një javë që kur Albin Kurti e ka bindur veten e vet se kjo Qeveri duhet të shk arkohet dhe kjo për arsye të mosfunksionimit të koalicionit me LDK-në, por edhe për shkak të pre sionit të madh ndërkombëtar. Dhe presioni nuk është vvetëm nga SHBA-ja, por edhe nga Berlini dhe Parisi”.ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on e me poshtme:
Continue reading

VIDEO / “Tani jam mirë”/ Po debatonin për koronavirusin, i bie të fikët dhe rr ëzohet teksa fliste ministrit të shëndetësisë të Holandës

VIDEO / “Tani jam mirë”/ Po debatonin për koronavirusin, i bie të fikët dhe rr ëzohet teksa fliste ministrit të shëndetësisë të HolandësMarch 18th, 9:00pmMarch 18th, 9:00pmadminAKTUALITETEMinistrit të Shëndetësisë në Holandë, Bruno Bruins i ka rënë të fikët gjatë një debati për koronavirusin në seancën e sotme parlamentare.Ndërsa fliste, ai u rrëzua. Më pas e ndihmuan kolegët që të ngrihej. Pasi piu pak ujë, Bruins u largua nga salla.Në Twitter, Bruins shkruan se gjendja e të fikëtit erdhi si pasojë e lodhjes dhe javëve intensive.“Tani jam mirë. Do të shkoj në shtëpi të pushoj sonte, që të kthehem në punë nesër.”,– shkroi ai ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on e me poshtme:
Continue reading

Mjekja 60-vjeçare shërohet nga koronavirusi vetëm me supë pule dhe paracetamol (Video)

Mjekja 60-vjeçare shërohet nga koronavirusi vetëm me supë pule dhe paracetamol (Video)March 18th, 10:01pmMarch 18th, 10:01pmadminAKTUALITETE“Unë kisha penicilinën e Zotit, supë pule, e cila dukej se kishte një efekt të mrekullueshëm për të rikthyer oreksin tim” Një mjeke 60-vjeçare në gjendje të rëndë nga koronavirusi është shëruar vetëm me supë dhe paracetamol. Ajo ishte shtrirë në shtrat prej shumë ditësh në shtëpinë e saj në jug të Londrës, por tani është rikuperuar dhe ka sqaruar se si është të jetosh me koronavirus. Dr Gerada, ish-drejtuese e Kolegjit Mbretëror të GP, tha që shkoi në punë vetëm një ditë pasi u kthye nga Nju Jorku, dhe pikërisht atëherë filluan simptomat, me një kollë të thatë dhe lodhje. Në fillim mendoi se e kishte lodhje nga udhëtimi. ѕhtур nе fоtоn роѕht kеtiј ѕhkrimi n diqni раmјеn.
Continue reading

Këtë video të Ermalit dhe Joelit të gjithë prindërit duhet t’ja tregojnë fëmijëve

Këtë video të Ermalit dhe Joelit të gjithë prindërit duhet t’ja tregojnë fëmijëveMarch 18th, 10:29pmMarch 18th, 10:29pmadminAKTUALITETEErmal Mamaqi ka publikuar në profilin e tij të Instagramit një video me të birin, Joelin. Videoja në fjalë është bërë për t’u parë nga gjithë fëmijët dhe tregon si funksionon puna e mikrobeve dhe sapunit.Joeli ka kryer një eksperiment të cilin Ermali e ka filmuar hap pas hapi. Me anë të piperit, ujit dhe sapunit ai ka treguar se si ngjiten mikrobet në duart e njeriut në momentin që del jashtë dhe se si ato largohen kur ne i lajmë duart me sapun.ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on e me poshtme:
Continue reading

VIDEO EXLUZIVE / Habit mjeku shqiptar në Suedi: Me lejen Allahut kam gjetur ilaçin kundër koronavirusit

VIDEO EXLUZIVE / Habit mjeku shqiptar në Suedi: Me lejen Allahut kam gjetur ilaçin kundër koronavirusitMarch 18th, 10:41pmMarch 18th, 10:41pmadminAKTUALITETEFrika nga koronavirusi është shtuar kudo. Miliona persona janë vetëizoluar në banesat e tyre teksa numri i viktimave i ka kaluar 7 mijë.Për virusin që po alarmon botën ende nuk është gjetur një kurë dhe për vaksinën thuhet se do më shumë se një vit për të dalë.Ndërsa qarkullojnë të tilla lajme, një mjek shqiptar i cili punon në Suedi është shprehur se ka gjetur kurën natyrale për koronavirusin.ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on e me poshtme:
Continue reading

VIDEO / Kur pritet të përfundojë kjo situatë? Ja si përgjigjet Rama në Open

VIDEO / Kur pritet të përfundojë kjo situatë? Ja si përgjigjet Rama në OpenMarch 18th, 11:55pmMarch 18th, 11:55pmadminAKTUALITETESa mund të zgjasë kjo gjendje- e pyeti Eni Vasili.‘Për këtë pyetje duhet të përgjigjet ndonjë politikan që jep fall. Unë nuk parashikoj apo jap fall. Unë dua të them se masat e marra ishin të domosdoshme. Ne jemi vendi i parë në Europë pas Italisë që kemi marrë masat e duhura. Askush nuk e di se kur do të mbarojë kjo punë. Duhet të shtrëngojmë dhëmbët, por kjo është situate. Të veprojmë si një trup i vetëm për tu bërë mburojë e sistemit tonë shëndetësor’- tha Rama.ja dhe video shtype rekl,am dhe shiko vide,on e me poshtme:
Continue reading

VIDEO / Flet pacienti me koronavirus: Tregon se si e kuptoj që u infektua ai dhe familjarët e tij

VIDEO / Flet pacienti me koronavirus: Tregon se si e kuptoj që u infektua ai dhe familjarët e tijMarch 17th, 4:46amMarch 17th, 4:46amadminAKTUALITETEAi ka theksuar se gjendja e tij dhe familjarit (bashkëshortes) është e mirë. Gjendjen pak më të dobët e ka babi i tyre. “Baba me thanë e ka gjendjen pak më dobët, por edhe ai është mirë. Nuk kanë lënë me e pa. Unë jam me bashkëshorten me një dhomë dy e jemi mirë. Me familjarë komunikojmë”, tha ai.shtype relamen dhe shiko videon e ketij lajmi JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading

ÇUDlRA shqiptare në Berat/ Gjeli i detit që refuzon të th eret: Ja çfarë i punon të ZOTlT shpendi DlNAK! (Video)

ÇUDlRA shqiptare në Berat/ Gjeli i detit që refuzon të th eret: Ja çfarë i punon të ZOTlT shpendi DlNAK! (Video)March 17th, 4:51amMarch 17th, 4:51amadminAKTUALITETENgjarja ka ndodhur në një fshat të Beratit, në Uznovë. Në videon e p[ublikuar në Instagram nga “JOQ” shihet gjeli i cili është ngjtiur mbi telat e korentit dhe përpiqet t’i shpëtojë të zotit, i cili kërkon ta th erë. Në video shihet një djalë i cili me një shkop kërkon ta trembë që gjeli të zbresë poshtë, por ky i fundit fluturonte mbi çati për ta shmangur sa më shumë të jetë e mundur tehun e th ikës.JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading

Mjekja 43-vjeçare me KORONAVlRUS i përIot të gjithë dhe ka një Iutje: SHlHNl v uajtjen në sytë e mi (Video)

Mjekja 43-vjeçare me KORONAVlRUS i përIot të gjithë dhe ka një Iutje: SHlHNl v uajtjen në sytë e mi (Video)March 17th, 4:50amMarch 17th, 4:50amadminAKTUALITETEVi;rusi i fri kshem qe merr j ete nuk prek vetem te moshuarit, ndaj beni kujdes qe te gjithe. Rastet e kane treguar, por me shume flet deshmia e kesaj mjekeje veterinare ne Itali, Daniela De Rosa, e cila ka zgjedhur te beje apel te forte per te gjithe indiferentet, per ata qe e kane marre ende lehte dhe te tjere qe u duket vetja te p aprekshem.JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading

VIDEO / Humb babain nga koronavi,rusi përlot e reja që jeton në Durrës. Smund ti bëjmë dot

VIDEO / Humb babain nga koronavi,rusi përlot e reja që jeton në Durrës. Smund ti bëjmë dotMarch 17th, 4:47amMarch 17th, 4:47amadminAKTUALITETEBabai i saj, Giusepe Zaninoni ndërroi jetë pasi ishte infektuar nga Covid-19, ndërsa ajo nuk mund të rikthehet në vendlindjen e saj për shkak të masave kufizuese të ndërmarra për situatën e krijuar nga koronavir,usi, transmeton Dardania Press.Roberta Zaninoni ka rrëfyer makthin e prekjes nga Covid-19 dhe rëndësinë që çdo qytetar duhet t’i kushtojë higjienës dhe qëndrimit në shtëpi. Vazhdo duke hapur r3 klamn më poshtë:shtype relamen dhe shiko videon e ketij lajmi JA DHE VIDEO SHTYPE REKL,AM DHE SHIKO VIDE,ON E ME POSHTME:
Continue reading